Kommenteeri

Meie esimene koolipäev

Millegi täiesti uue algus on tehtud. Oleme täis indu ja ühist soovi muuta meie laste koolikogemus edasi viivaks, et kasvaks teistsuguste enesejuhtimise oskuste ja võimalustega põlvkond. 

Esimene koolipäev oli meie kõigi jaoks erakordselt eriline. Päev, mil reaalsuseks sai täiesti uue kooli kontseptsiooni elluviimine Eestis. Mitte ainuüksi kooli ellukutsujatele, vaid ka lapsevanemate jaoks oli päev märgilise tähtsusega. 

Alustasime päeva aktusega, kus õpilasi ja kooliperet tervitasid kooli direktor, õpetajad, MTÜ Lilleoru juhtkond, Rae Vallavalitsuse esindaja, lastevanemate esindaja ja külalised. 

Kooliperet oli tervitamas ka Lilleoru kogukonna pikaajaline sõber indiaanlane Lendav Kotkas, kes jagas iidseid teadmisi ühtsusest, mis valitseb kõige elava vahel.
Erinevate kultuuride nägemine ja kogemine on kooli kontseptsiooni üks oluline alustala, millega oli rõõm teha algust juba esimesel koolipäeval. 

Tutvusime üheskoos kooli territooriumiga ja lasksime lendu meie ühised soovid kooli hüvanguks - lapsed, lapsevanemad ja õpetajad said soovid siduda paelte abil puule. Päeva lõpus nautisime üheskoos ühiselt kaetud lauda. 

Õpetajad tervitasid lapsi sümboolse tähendusega luubi, lillekimbuga oma kogukonna aiast ning raamatuga. 2018. a koolipere - lapsed, lapsevanemad, õpetajad Kooliperet tervitas külaline Lendav Kotkas Ameerikast. Sidusime iga üks oma soovid uue kooli hüvanguks puule. Oleme valmis alustama - uus kool uuele põlvkonnale. 

Lisa kommentaar

Email again: