Kommenteeri

1. september ehk tarkusepäev Lilleorus

1. septembril tähistatakse ülemaailmset tarkusepäeva ja algab kool. Ka Lilleoru Põhikoolis alustasid koolijütsid kooliteed.

Avaaktusel osalesid nii koolilapsed, õpetajad kui lapsevanemad. Üritus avati toreda ühislauluga, millele järgnes kooli direktrissi Marika Aalja kõne ning omapoolse tervituse andsid lapsevanemate esindaja ja MTÜ Lilleoru esinaine. Esimese koolipäeva puhul sai iga laps toredaks meeneks pisikese kingituse. Aktus lõpetati ühise pildi tegemisega, kuhu olid oodatud kogu koolipere - lapsed, pered ja õpetajad.

Aktusele järgnes ühine jalutuskäik läbi Elulille pargi, mille eesmärgiks oli jõuda soovide puu juurde. Igale lapsele ja ka täiskasvanutele, kellel oli soovi, anti kätte lint puule sidumiseks, et soov saaks täide minna. Esimese klassi õpetaja Jaanika soovitas soov kindlasti meelde jätta, et hiljem kontrollida, kas see täitus või mitte :) Vot selline tore traditsioon on Lilleorus lühikese aja jooksul välja kujunenud. Pärast seda sai rahulikult pargis veel jalutada ja ringi uudistada. Viimasena liiguti tagasi peamajja, kus ootas ees erinevate maiustega kaetud laud, et koos einestada. Laud kaeti ühiselt – kooli poolt oli kook ning iga pere tõi oma maitse järgi midagi lauale. Toreda istumisega lõpetati esimene päev koolis.

Mida toredat on aga oodata õppeaastalt 2021/2022?

 
Seekordne õppeaasta, mis on Lilleorule neljas, toob endaga kaasa mõned muudatused koolikorralduses. Meie suureks rõõmuks liitus see aasta Lilleoru Põhikooliga ligi kümme uut perekonda. Sellest tulenevalt õpivad nüüdsest 1. klassi lapsed väikeses majas õpetaja Jaanika käe all ning 2.-3. klassi lapsed jätkavad peamaja klassiruumis, kus juhatab vägesid õpetaja Anneli. Huvitegevuste seast leiab igaüks endale midagi meelepärast. Koolipäeva jooksul saavad lapsed mängida palli, kätt proovida keraamikas, tegeleda joogaga ning talvel suusatada, kui ilm vähegi lubab. 2-3. klass alustab septembrikuus HK Unicorn Squad tundidega. Kindlasti jätkab oma toimetamisi ka eelkool, kus saab vajaliku ettevalmistuse nii eesti keeles, matemaatikas kui ka kunstiõpetuses. Neljas õppeaasta on Lilleorus edukalt alustatud, mis on kindlasti täis toredaid sündmusi, huvitavaid ettevõtmisi ja ka niisama toredat ajaveetmist. Omalt poolt soovime uutele ja ka juba olemasolevatele peredele edukat ja põnevat algavat aastat!Lisa kommentaar

Email again: