Filtreeri postitusi

Õnnelik ja õpihimuline koduõppe laps

Paljud vanemad ja ka õpetajad ei ole koduõppega kokku puutunud ning neil on hirm tundmatu ees. Lilleoru põhikool pakub koduõpet juba neljandat aastat. Koduõppe lapsele on õpetajaks tema kõige lähem inimene - tihti kas ema või isa, keda toetavad kooliõpetajad oma pädevusega.

Jagame viie pere koduõppe kogemust, kes justkui ühest suust kinnitavad, et neil on kodus õnnelik ja õpihimuline laps. Pered soovivad inspireerida ja julgustada ka teisi lapsevanemaid valima oma lapsele tema vajadustest lähtuvat õpiteed.

Loe lisaks

Kuidas toetada värsket koolilast uue eluga harjumisel ja tema jaoks veel paremini olemas olla?

Tallinna lähedal looduskaunis Lilleoru keskuses on väike erakool, kus lapsed saavad keset tundi minna vikerkaart vaatama või seiklusrajale ronima, kui klassis istumine on liiga pikaks läinud.

Koolijuht Marika Aalja ja õpetajad Merle Jürison ning Jaanika Peeba jagavad oma kogemusi esimese klassi laste kooliga kohanemisel ja tähelepanekuid, kuidas vanemad saaksid veel paremini oma lapsele uude rütmi sisseelamisel toeks olla.

Loe lisaks

Mängimine on lapse töö

Mäng ja looming Lilleorus

Lapsed arenevad mängides. See on üks tähtsamaid tegevusi laste elus, mille kaudu nad märkavad, avastavad, uurivad ja süvenevad ümbritsevasse. Nad õpivad läbi kõigi meelte ja koguvad tarkust oma isiklike kogemuste kaudu. Need, kellel ka täiskasvanueas jääb alles võime mängida, on väga õnnelikud inimesed, kuna see on tihedalt seotud elurõõmu, hea enesetunde ja tervisega. Võttes ära võimaluse lahendada probleeme mitmekülgselt, anname mõista, et on ainult üks õige viis, kuid sellise suhtumisega ei toimu arengut. Kui laps ei saa vastavalt oma vajadusele liikuda, kogeda, tunda, mõelda, loominguga tegeleda ehk teisisõnu olla selles protsessis, mõjutab see lapse heaolu nii vaimselt kui ka füüsiliselt.


Loe lisaks

Kas minu laps on kooliks valmis?

Lapse koolitee algus toob peredele kaasa muutuse, mõnele tekitab see ärevust, teisele põnevust. Kuidas olla oma lapsele abiks, et koolitee algus oleks mõnus ja muretu?

Lilleoru Põhikooli 1. klassi õpetaja Jaanika Peeba toob välja mõned lähtekohad, kuidas lapse arengut hinnata ja vajadusel toetada.

Loe lisaks

Arhiiv